Zamknij

Rozbił się bus wiozący rodzinę nad Bałtyk. Dziadkowie nie żyją, dzieci i rodzice ranni

04.08.2022 15:11

Tragedia wydarzyła się na autostradzie A20 we wschodnich Niemczech. Rozbił się bus, którym ośmioosobowa rodzina jechała nad Bałtyk. Na miejscu zginęli dziadkowie, a czworo dzieci oraz ich rodzice trafili do szpitala.

Wypadek w Niemczech
fot. ODD ANDERSEN/AFP/East News/Zdj. ilustracyjne

Tragiczny wypadek wydarzył się w środę na autostradzie A20 w Brandenburgii, na wysokości miasta Prenzlau. Bus zjechał do rowu, kilkukrotnie przekoziołkował i zatrzymał się na boku.  

Policja wstępnie ustaliła, że do wypadku doszło podczas wyprzedzania ciężarówki. Kierowca busa z niewyjaśnionych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem.

Wypadek na A20 w Niemczech. Dwie osoby nie żyją

Samochód został kompletnie zniszczony. Jak podał Bild, busem marki Opel Vivaro podróżowała nad Bałtyk ośmioosobowa rodzina - czworo dzieci, rodzicie w wieku 39-lat, babcia i dziadek.  

Portal bz-berlin.de, powołując się na informacje od służb ratowniczych, podał, że dwie osoby zginęły na miejscu. Ofiary śmiertelne to dziadkowie. 

Ciężko ranna została para 39-latków oraz jedno dziecko. Zostali przetransportowani śmigłowcem do szpitali w Meklemburgii-Pomorzu Przednim i Berlinie. 

Troje rodzeństwa (w wieku od siedmiu do jedenastu lat) również zostało rannych. Karetka przewiozła ich do szpitala w Prenzlau.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/Bild/bz-berlin.de