Zamknij
samolot spadł na dom na Ukrainie
4 Zobacz galerię
fot. dsns.gov.ua

Samolot sportowy spadł na dom na zachodzie Ukrainy - poinformowała w środę ukraińska państwowa służba ds. sytuacji nadzwyczajnych. W wypadku zginęły cztery osoby. W chwili wypadku lokatorów budynku nie było w domu. 

Samolot sportowy spadł na dom w obwodzie iwano-frankowskim na Ukrainie, wzniecając pożar. Według służb w wyniku katastrofy zginęły cztery osoby, które były na pokładzie maszyny: pilot i trzech pasażerów.

Samolot sportowy spadł na dom na Ukrainie

Do zdarzenia doszło pod miastem Kołomyja w środę ok. godz. 13.40 (12.40 w Polsce). Jak podaje ukraiński portal pravda.com.ua, według wstępnych informacji policji na pokładzie znajdował się pilot, mieszkaniec Przykarpacia oraz trzech pasażerów z zagranicy. 

Według Zjednoczonej Wspólnoty Żydowskiej na Ukrainie trzej pasażerowie, którzy zginęli w wypadku, byli obywatelami USA. Jak dodano, to chasydzi, którzy przyjechali odpocząć na Ukrainę. Również agencja Interfax-Ukraina, powołując się na źródła, podała, że turyści byli obywatelami USA. Ukrainiec, który zginął w wypadku, to zawodowy pilot i instruktor - napisał Ukrinform.

W budynku, na który spadł samolot WT-10 Advantic, nie było ludzi. Na razie nie są znane przyczyny katastrofy.

Jak przekazała ukraińska państwowa służba ds. sytuacji nadzwyczajnych, w akcji brało udział 25 strażaków i 6 jednostek straży pożarnej. Ogień na miejscu już ugaszono. 

Policja ustala okoliczności katastrofy. Na miejscu są też eksperci medycyny sądowej oraz służby ratunkowe.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP/pravda.com.ua/dsns.gov.ua