Zamknij

Wypadek na lotnisku. Przez błąd pilota zginęła rodzina z dziećmi

21.04.2020 13:57
Katastrofa lotnicza w Czadzie
fot. YouTube/Aviation News 24x7

Z odrzutowca, który stał w lotnisku w Czadzie przypadkowo wystrzelono pocisk. Rakieta uderzyła w budynek mieszkalny. W domu przebywało małżeństwo razem ze swoimi dziećmi. 

Do tragedii doszło na lotnisku w wojskowej bazie lotniczej Adji w Kossei w Ndżamenie w Czadzie. Jak podaje "Daily Mail", wojskowy odrzutowiec przez przypadek wystrzelił pocisk. Trafił on w dom jednego z dowódców. Oprócz mężczyzny, w budynku była także jego żona oraz trójka dzieci. Nikomu nie udało się przeżyć.

Katastrofa lotnicza w Czadzie. Nie żyje rodzina z trójką dzieci

Pocisk, który przypadkowo został wystrzelony z wojskowego odrzutowca, trafił w dom dowódcy gwardii prezydenckiej - Mahamata Salaha Brahima. Budynek, w którym mieszkała rodzina dowódcy, znajdował się w dzielnicy Farcha Garan Goso, sąsiadującej z lotniskiem. Wystrzelenie pocisku przeżyła tylko mała dziewczynka. Została ona przewieziona do szpitala we francuskiej bazie wojskowej. Niestety tam później zmarła.

Zobacz także

Według wstępnych ustaleń armii, do tragedii doszło przypadkiem - poinformował Abakar Abdelkarim Daoud, szef sztabu armii Czadu. W trakcie nieplanowanego wystrzału, w odrzutowcu przebywał pilot, który miał startować z lotniska. To on najprawdopodobniej jest odpowiedzialny za tragedię. 

RadioZET.pl/DailyMail