Zamknij
Wypadek na trasie Kijów-Czop
4 Zobacz galerię
fot. Ukraińska policja

Ojciec zginął z dwójką synów w wieku 11 i 5 lat w niedzielę w wypadku drogowym w obwodzie żytomierskim w środkowej części Ukrainy - poinformowała policja drogowa. Matka chłopców została przewieziona do szpitala w stanie bardzo ciężkim.

Wypadek zdarzył się w niedzielę wieczorem o godzinie 17:41 miejscowego czasu na 141 km trasy M-06 Kijów-Czop. Samochód osobowy zderzył się czołowo z ciężarówką. 

"Straszny wypadek drogowy w obwodzie żytomierskim unicestwił rodzinę odbierając życie trzem osobom: ojcu i dzieciom urodzonym w 2010 i 2016 roku. Matka odniosła ciężkie obrażenia i walczy o życie w szpitalu" - napisano w policyjnym komunikacie.

Wypadek na trasie Kijów-Czop. Zginął ojciec i dwoje dzieci

Według wstępnych ustaleń kobieta prowadząca samochód Daewoo Lanos wyjechała na przeciwny pas ruchu co doprowadziło do zderzenia z ciężarówką DAF. W rezultacie śmierć na miejscu ponieśli mąż kobiety i jej dzieci.

Policjant Aleksiej Biełoszycki opublikował wpis, w którym wskazał, że do tak dużych rozmiarów tragedii mogły się przyczynić m.in. niezapięte pasy bezpieczeństwa, letnie opony i brak fotelika dla dziecka. Policjant zwrócił uwagę, że niezachowanie podstawowych środków bezpieczeństwa drastycznie zmniejsza szanse przeżycia, które w przypadku zderzenia czołowego i tak są niewielkie.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP

C