Zamknij

Capri. Autobus z pasażerami spadł z wysokości kilku metrów. Jedna osoba nie żyje

22.07.2021 13:59
wypadek na Capri
fot. PAP/EPA/GIUSEPPE CATUOGNO

Wypadek na włoskiej wyspie Capri. Autobus z pasażerami wypadł z drogi i spadł z wysokości kilku metrów. Pierwsze doniesienia mówią o jednej ofierze śmiertelnej i kilku ciężko rannych.

W wypadku na włoskiej wyspie Capri jedna osoba zginęła, a kilka zostało ciężko rannych. Mały liniowy autobus około godziny 11 wypadł z drogi, przełamał barierę ochronną i spadł z wysokości 5-6 metrów — podała w czwartek agencja Ansa.

Do tragedii doszło w rejonie plaży Marina Grande. Mały autobus przewrócił się i utknął między skałami na urwisku a domkami na plaży. 

Autobus spadł z wysokości kilku metrów. Świadkowie wpadli w panikę

Autobus podjeżdżał z portu Marina Grande w kierunku centrum Capri. Ruch na wyspie tego ranka był bardzo chaotyczny. Jak podają włoskie media, z powodu problemów technicznych zablokowana była kolejka, z której na ogół korzystają turyści. Pasażerowie skorzystali więc z minibusów, podobnych do tego, który uległ wypadkowi. W rezultacie były one bardziej zatłoczone niż zwykle.

Na miejscu pojawili się strażacy. Przybyły także karetki pogotowia i dwa śmigłowce, które pomogły w transporcie najciężej rannych. Do szpitala trafiło kilkanaście osób. Wypadek wywołał panikę wśród osób wypoczywających na położonej niżej plaży. Ludzie usłyszeli huk i w panice rozbiegali się w stronę morza.

- Nic takiego nie wydarzyło się wcześniej na wyspie. Trzeba by cofnąć się do czasów wojny, gdy ciężarówka wojskowa wypadła z drogi z kilkoma żołnierzami — powiedział jeden z mieszkańców Capri portalowi NapoliToday.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP/ansa.it/italy24news.com