Zamknij

Wypadek polskiego autokaru w Rumunii. Nie żyje kierowca

05.07.2022 20:21
Wypadek polskiego autokaru w Rumunii. Nie żyje kierowca
fot. Google maps/Baia Mare TV

W Rumunii w miejscowości Moisei, w okręgu Maramures, doszło do wypadku z udziałem polskiego autokaru. Informację o tym zdarzeniu potwierdziło polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. -  Pojazd uderzył w budynek. Autokarem podróżowało 49 obywateli Polski. Nie żyje kierowca - powiedział TVN 24 rzecznik MSZ Łukasz Jasina.

Do wypadku doszło we wtorek, w miejscowości Moisei w okręgu Maramures w Rumunii. Jak przekazał rzecznik polskiego MSZ Łukasz Jasina, pojazdem podróżowało 49 obywateli Polski. Wcześniej lokalne media informowały o 51 osobach.

- Potwierdzamy, że dziś w godzinach popołudniowych doszło do wypadku polskiego autokaru turystycznego w miejscowości Moisei na północy Rumunii - powiedział Jasina. - Autokar uderzył w budynek. Pojazdem podróżowało 49 obywateli Polski. Nie żyje kierowca autokaru. Siedem poszkodowanych osób przebywa w szpitalach, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Służby rumuńskie informują, że akcja jest zakończona - przekazał rzecznik MSZ.

Ranni trafili do szpitala

Zdaniem lokalnych mediów rumuńskich, pięć osób przebywa w szpitalu Borşa, a kolejne trzy - w szpitalu Vişeu de Sus. Reszta osób, które podróżowały autokarem, znajduje się w pensjonacie w okolicy - podał rumuński Generalny Inspektor do spraw Sytuacji Nadzwyczajnych. Rzecznik MSZ przekazał nieco inne dane. Według niego do szpitali trafiło siedem osób. 

Świadkowie zdarzenia poinformowali media, że udzielali pomocy rannym, zanim na miejsce przybyli ratownicy.

RadioZET.pl/TVN24

C