Zamknij

Biuro podróży: jeden z kierowców zginął w wypadku autokaru w Serbii

Redakcja
11.07.2017 12:18
Biuro podróży: jeden z kierowców zginął w wypadku autokaru w Serbii
fot. Jovan Vignjevic/Facebook screen

Zginął jeden z kierowców polskiego autokaru, który miał wypadek w Serbii - poinformowała PAP we wtorek Anna Białek z poznańskiego biura podróży - organizatora podróży. Według niej przyczyną wypadku mogły być rozsypane ostre przedmioty na jezdni.

Do wypadku doszło na trasie Subotica - Nowy Sad, w pobliżu miejscowości Feketić. Autobusem jechało 50 pasażerów, w tym 27 dzieci w wieku 13-16 lat, wracających z wakacji w Grecji oraz trzech kierowców. Rannych przewieziono do szpitali w Nowym Sadzie, Suboticy i Vrbas.

Z najnowszych informacji wynika, że dzieciom nic się nie stało. Cztery osoby pełnoletnie przebywają w szpitalu. Sytuacja została opanowana.

- Ofiarą śmiertelną jest 50-letni kierowca, który siedział obok kierowcy prowadzącego pojazd. Bardzo nad tym ubolewamy - podała Białek.

Zobacz także

- Sytuacja jest opanowana; zaraz po wypadku na miejscu pojawiły się służby, które zadbały o bezpieczeństwo poszkodowanych. Autokarem podróżowało 50 osób plus załoga, zostali poddani rutynowym badaniom. W tym momencie cztery osoby przebywają w szpitalu i są badane. Jedną z tych osób jest kierowca autokaru, który ma m.in. zszywaną głowę - powiedziała Białek.

Dodała, że najprawdopodobniej przyczyną wypadku mogły być rozsypane ostre przedmioty na jezdni. - Prawa przednia opona jest przebita. Autokar prowadził doświadczony kierowca, pojazd miał wszystkie badania i certyfikaty. Miał dwa lata. Wykluczamy jakąś wadę czy usterkę, bo przed wyjazdem z Grecji był sprawdzany - podkreśliła Białek.

Z Polski wysłane zostały już autokary, które dojadą na miejsce za ok. 10 godzin. - Pasażerowie są przewożeni obecnie do pobliskiej restauracji i hotelu gdzie będą mieli zapewnione wyżywienie i schronienie - powiedziała Białek.

Ministerstwo spraw zagranicznych podało na Twitterze, że na miejsce wypadku jedzie polski konsul. MSZ poinformował, że osoby zaniepokojone losem bliskich mogą dzwonić pod numer kontaktowy +38163328456.

RadioZET.pl/PAP/KM