Zamknij

Tragiczny wypadek polskiej rodziny. Nie żyje troje małych dzieci i ich matka

10.01.2020 20:44
Wypadek polskiej rodziny w Niemczech. Zginęła matka i troje dzieci. Ojciec walczy o życie
fot. Screen iFranken.de

W tragicznym wypadku na południu Niemiec zginęła niemal cała rodzina z Wielkopolski. Ofiary to 35-latka i troje dzieci. Wypadek przeżył jedynie ojciec, ale jego stan wciąż określany jest jako ciężki.

Do wypadku doszło 5 stycznia na drodze pomiędzy miejscowościami Wernsbach i Untersteinbach. Z doniesień lokalnych mediów wynika, że w renault koleos, którym podróżowała pochodząca z Wielkopolski 5-osobowa rodzina, uderzył nagle prowadzony przez 19-latka volkswagen transporter. Jego kierowca i 17-letnia pasażerka trafili do szpitala.

Na miejscu zginęła natomiast 35-letnia Agnieszka, która prowadziła samochód. Jej mąż i troje małych dzieci – córki w wieku 4 i 9 lat oraz 12-letni syn, w stanie krytycznym zostali przewiezieni do szpitala. Niestety życia dzieci nie udało się uratować. Zmarły kilka godzin po wypadku. Stan mężczyzny wciąż jest ciężki, ale stabilny.

Jak podają niemieckie media, na miejscu wypadku lądowały dwa śmigłowce, a łącznie w akcji ratowniczej brało udział nawet 100 osób. W sprawie prowadzone jest śledztwo.

Portal zlotowskie.pl ustalił, że małżeństwo pochodziło z gminy Krajenka w powiecie złotowskim w Wielkopolsce. Od kilku lat rodzina mieszkała jednak w Wallerdorf. Tego dnia wracała do domu po spędzonych w Polsce świętach Bożego Narodzenia.

Zobacz także

RadioZET.pl/augsburger-allgemeine.de/zlotowskie.pl/Süddeutsche Zeitung/iFranken.de