Zamknij

Szwajcaria: Cztery osoby zginęły w wypadku samolotu

Redakcja
04.08.2018 21:29
samolot
fot. Shutterstock

Cztery osoby należące do jednej rodziny zginęły w sobotę w wypadku niewielkiego samolotu, który z niewyjaśnionych na razie przyczyn rozbił się w górach w środkowej Szwajcarii - poinformował dziennik "Blick". Wśród ofiar jest dwoje dzieci.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak podała szwajcarska bulwarówka, do wypadku doszło około godz. 10 w pobliżu miejscowości Hergiswil niedaleko masywu Pilatus w Alpach Zachodnich, przy styku granic kantonów Lucerna, Obwalden i Nidwalden.

Ofiary śmiertelne to członkowie pochodzącej z regionu rodziny, która krótko po godz. 9.30 wyruszyła lekkim, pięciomiejscowym samolotem Socata TB-10 z lotniska w miejscowości Kaegiswil w Obwalden w kierunku Francji.

Zobacz także

- Zanim ratownicy dotarli na miejsce wypadku, trzeba było użyć śmigłowca pożarniczego, aby ugasić (spowodowany rozbiciem się samolotu) pożar, który rozprzestrzenił się w zalesionym terenie, i oczyścić drogę dostępu do wraku - poinformowała policja w oświadczeniu.

Przyczynę wypadku będzie wyjaśniała miejscowa i krajowa prokuratura we współpracy ze specjalnym organem ds. wyjaśniania przyczyn wypadków (SUST) i regionalną policją

RadioZET.pl/PAP/MW