Zamknij

Autobus z dużą prędkością uderzył w dom. Są ofiary i ranni

27.11.2021 08:49
autobus
fot. Fernando Ramirez/Xinhua News/East News

Tragiczny wypadek w Meksyku. Nie żyje co najmniej 19 osób, a 32 są poszkodowane. Autobus jadący do jednego z lokalnych kościołów uderzył w budynek.

W katastrofie autobusu w środkowym Meksyku co najmniej 19 osób zginęło, a 32 zostały ranne. Wypadek wydarzył się na autostradzie w Joquicingo, miasteczku w stanie Meksyk, na południowy zachód od Mexico City. Jak poinformowała policja, autobus jadący autostradą uderzył z dużą prędkością w stojący w pobliżu dom.

Meksyk. Autobus uderzył w dom. Ofiary i ranni

Według mediów zawiodły hamulce pojazdu, ale w grę mogą wchodzić również inne przyczyny, w tym trudne warunki atmosferyczne. 49 pasażerów na pokładzie odbywało pielgrzymkę z Michoacán do Chalmo w stanie Meksyk.

Według Ministerstwa Zdrowia wśród rannych było wiele kobiet i dzieci ze złamaniami kości i urazami głowy. Na miejsce przyjechało 10 karetek i dwa śmigłowce. Rannych przetransportowano do pobliskich szpitali ambulansami i częściowo drogą lotniczą. Trwa ustalanie przyczyn tragedii.

W Meksyku często dochodzi do wypadków drogowych, głównie z powodu złego stanu technicznego pojazdów. We wrześniu w zderzeniu autobusu i ciężarówki zginęło 16 osób

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP/abcnews.go/CNN/Mexiconewsdaily