Zamknij

Tragiczny wypadek na autostradzie z udziałem dwóch autobusów. Nie żyje 13 osób

15.09.2022 14:05

Co najmniej 13 osób zginęło, a 23 zostały ranne w zderzeniu dwóch autobusów z zaparkowanym samochodem na autostradzie przebiegającej przez miasto Kyaukpadaung w środkowej części Mjanmy - podały w czwartek służby ratownicze. 

Wypadek w Mjanmie
fot. Twitter/Myanmar Fire Services Department

W wypadku, do którego doszło w środę o godz. 20.25 lokalnego czasu w mieście Kyaukpadaung, zginęło 10 mężczyzn i trzy kobiety - podała straż pożarna. Policja przekazała agencji Xinhua, że jedenaście osób zginęło na miejscu, a dwóch mężczyzn zmarło w szpitalu.

Kolejnych trzynastu mężczyzn oraz jedna kobieta odniosło poważne obrażenia, natomiast dziewięć osób (pięciu mężczyzn i cztery kobiety) jest lekko rannych. - To najgorszy wypadek drogowy, jaki miał miejsce w Kyaukpadaung - powiedział agencji Xinhua jeden z mieszkańców.

Wypadek w Mjanmie. Autobusy zderzyły się z zaparkowanym samochodem

Wszyscy poszkodowani zostali przetransportowani do pobliskiego szpitala. Nie podano, jaka była dokładna przyczyna wypadku. Policja wciąż ustala dokładne okoliczności zdarzenia.

Agencja AFP podkreśla, że sieć drogowa w Mjanmie jest w złym stanie, a śmiertelne wypadki są powszechne. Jedna z największych tragedii ostatnich lat wydarzyła się w 2017 roku na autostradzie w pobliżu przejścia granicznego w Myawaddy. W wypadku autobusu zginęło wówczas 19 osób.

RadioZET.pl/AFP/Xinhua