Zamknij

Wypadek autokaru w Turcji. 24 ofiary, głównie matki z dziećmi

Redakcja
13.05.2017 20:43
Wypadek autokaru w Turcji. 24 ofiary, głównie matki z dziećmi
fot. PAP

Co najmniej 24 osoby zginęły w wyniku wypadku autokaru w południowo-zachodniej Turcji. Na górskiej drodze na zakręcie pojazd spadł z 15-metrowego zbocza. Wśród ofiar większość to matki z dziećmi, którzy jechali na coroczną imprezę z okazji Dnia Matki.

Gubernator prowincji Mugla, Amir Cicek, powiedział, że wśród zabitych jest kierowca autokaru i że przyczyną wypadku mogła być awaria hamulców. Poinformował, że 10 osób jest w stanie krytycznym i że wśród pasażerów nie było cudzoziemców.

Jak potwierdza Agencja Anatolia, wypadkowi uległ jeden z sześciu autokarów w konwoju wiozącym głównie kobiety i dzieci na imprezę z okazji Dnia Matki, obchodzonego w Turcji w drugą niedzielę maja. Autokar jechał z prowincji Izmir w zachodniej Turcji do Marmaris - popularnej miejscowości wypoczynkowej nad Morzem Egejskim.

Autobus wypadł z drogi i przełamując barierki spadł ze zbocza. Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną wypadku, w którym śmierć poniosły 24 osoby, a 11 zostało rannych, była awaria hamulca. Według innych źródeł, przyczyną mógł być błąd kierowcy.

 

RadioZET.pl/PAP/strz