Zamknij

Katastrofa w parku rozrywki. Wagon wyskoczył z szyn. Zginęły dwie osoby

29.09.2019 08:56
Wypadek w parku rozrywki
fot. Materiały prasowe

Do tragicznego wypadku doszło w sobotę w parku rozrywki La Feria de Chapultepec, w stolicy Meksyku, kiedy jeden z wagoników kolejki górskiej przy dużej prędkości wyskoczył z szyn. Dwie osoby poniosły śmierć a dwie zostały ranne.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Na nagraniach wideo umieszczonych w mediach społecznościowych widać jak wagonik wykonał w powietrzu pętlę i uderzył w metalową prowadnicę. Wagonik, który znajdował się z tyłu składu, spadł z wysokości ok. 10 metrów na ziemię.

Zobacz także

Rzeczniczka parku Lara Lopez poinformowała, że przyczyną była usterka techniczna. Dodała, ze po tragicznym wypadku park został zamknięty.

Jak podała prokuratura dwaj mężczyźni w wieku 18 i 21 lat, którzy znajdowali się w wagoniku, ponieśli śmierć. Ich dwie towarzyszki zostały ranne. Śledztwo prowadzone jest w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci.

Wysoką konstrukcję toru kolejki widać w stolicy Meksyku z dużej odległości. Ma ona trzy bardzo strome pętle.

Zobacz także

Specjaliści wskazują, że do tragedii mógł przyczynić się także zły stan techniczny kolejki, która, podobnie jak wiele innych atrakcji w parku, była wcześniej eksploatowana w kilku innych parkach rozrywki na świecie.

RadioZET.pl/PAP