Zamknij

Tragedia w Tatrach: nie żyją 2 osoby

Redakcja
27.03.2017 09:56
Tragedia w Tatrach: nie żyją 2 osoby
fot. Flickr

Do tragicznego wypadku doszło w słowackiej części Tatr. 22-letni mężczyzna spadł w przepaść i zginął na miejscu. Chwilę później równie okropny los spotkał 28-letniego pracownika tatrzańskiego schroniska górskiego. 

W niedzielę ratownicy Horskiej Zachrannej Sluzby otrzymali zgłoszenie o potrzebie interwencji po słowackiej stronie Tatr. W górach, w trudno dostępnym miejscu, była uwięziona kobieta. Przypadkowi turyści usłyszeli jej krzyk i powiadomi służby.

Kiedy ratownicy dotarli na miejsce, okazało się, że kobiecie podczas górskiej eskapady towarzyszył 22-letni mężczyzna. W wyniku tragicznego wypadku spadł w przepaść i nie udało się go uratować. Podobny los spotkał członka ekipy przybywającej z pomocą. 28-letni pracownik schroniska Zbójnicka Chata, który zdecydował się włączyć w działania grupy ratunkowej, poślizgnął się na lodzie i spadł z dużej wysokości. Nie przeżył upadku.

Uwięzioną kobietę udało się uratować i sprowadzić w bezpieczne miejsce.

Chwile grozy przeżyli turyści także po polskiej stronie Tatr. W rejonie Niskiej Przełęczy w Tatrach Zachodnich zeszła w sobotę lawina śnieżna w kierunku Doliny Jarząbczej. Początkowo były przypuszczenia, że pod śniegiem znajduje się człowiek. Na szczęście TOPR poinformował, że po sprawdzeniu lawiniska nikogo nie odnaleziono. Skończyło się zatem jedynie na strachu. 

RadioZET.pl/KM