Zamknij

Wypadek w wesołym miasteczku. Nie żyje 19-latka, która dusiła się własnymi wymiocinami

03.09.2021 14:30
Karuzela
fot. Shutterstock

19-letnia dziewczyna zginęła, dusząc się własnymi wymiocinami, podczas przejażdżki na karuzeli w parku rozrywki w Turcji. Operator maszyny miał zignorować prośby rodziny o zatrzymanie atrakcji.  

Do tragicznego  wypadku doszło w wesołym miasteczku Hayrola Luna w tureckim Stambule. 19-letnia Zeynep Gunay straciła przytomność podczas przejażdżki na karuzeli o nazwie "Kamikaze". Jak relacjonują zagraniczne media, nastolatka krztusiła się własnymi wymiocinami, które zablokowały jej drogi oddechowe.

Rodzina 19-latki widząc, że ich córka jest w niebezpieczeństwie, wielokrotnie prosiła operatora maszyny o zatrzymanie jazdy. Małżeństwo twierdzi, że ich apele zostały zignorowane, a pracownicy wesołego miasteczka nie potraktowali sytuacji poważnie i odmówili wezwania karetki. 

Ostatecznie Zeynep została przetransportowana do szpitala. Lekarz stwierdził zgon nastolatki. Wujek 19-latki powiedział, że jego siostrzenica zmarła w wyniku zaniedbania, a jej bliscy zrobią wszystko, aby walczyć o sprawiedliwy wyrok.  

– Zostaliśmy zranieni. Nie pozwolimy, żeby inne rodziny też musiały cierpieć – zapowiedział zrozpaczony ojciec.

RadioZET.pl/irishmirror.ie