Zamknij

Wyprawa na K2: Marek Chmielarski robi wycieczkę po bazie [WIDEO]

Redakcja
06.02.2018 14:34
Wyprawa na K2: Marek Chmielarski robi wycieczkę po bazie [WIDEO]
fot. PAP

Członek ekipy Zimowej Narodowej Wyprawy na K2, Marek Chmielarski, zaprasza na wycieczkę po bazie polskich himalaistów. Filmik publikowano w sieci na jednym z portali społecznościowych. — Uwaga, bo ślisko, jak to na lodowcu — mówi Chmielarski, a kamera rusza za nim do namiotu. 

Himalaista Marek Chmielarski nagrał filmik, na którym widać, jak wygląda życie w głównej bazie polskiej wyprawy na K2. 

— Sercem naszej wyprawy jest kuchnia — mówi Chmielarski, odkrywając płachtę namiotu. — Tutaj jest właśnie przygotowywany przepyszny lunch — dodaje z uśmiechem. Na nagraniu widać, że na stołach rozstawiono wiele garnków, w kącie leżą karimaty do spania. W tle gra muzyka. 

Chmielarski pokazał też drugie pomieszczenie z długim stołem na środku. — Ważnym miejscem jest dla nas mesa. To tu spędzamy większość czasu — mówi, pokazując drugi namiot. — Gramy tu w karty, opowiadamy kawały — dodaje.

Marek Chmielarski pokazał też pomieszczenie elektroniczne wraz z budką telefoniczną. W tym miejscu rezydują: specjalista od elektroniki Marcin Kaczkan i Piotr Snopczyński. — Piotr Snopczyński to szef bazy. Od niego tu wszystko zależy. Nawet batonika nie można zwinąć cichaczem, żeby nie wiedzieli — żartuje Chmielarski.

— Nie mówiąc już o papierze toaletowym — dodaje Kaczkan.

— Aaa, papier toaletowy to już zupełnie inna sprawa — odpowiada Chmielarski.

Główna baza na K2 znajduje się na południowych zboczach góry, na wysokości nieco ponad 5000 metrów n.p.m. 

RadioZET.pl/KM