Zamknij

Obrońcy Wyspy Węży wciąż żyją? Zaskakujące informacje ukraińskiej marynarki

28.02.2022 14:10

Ukraińska marynarka wojenna przekazała, ze obrońcy Wyspy Węży mogli przeżyć rosyjski atak. Jak czytamy, najprawdopodobniej zostali pojmani przez okupanta.

Obrońcy z Wyspy Węży żyją
fot. East News/Google

Ukraina stanęła w obronie Wyspy Węży, położonej w odległości około 50 km od wybrzeża. Wyspę na Morzu Czarnym w czwartek 24 lutego zaatakowali Rosjanie, ukraińscy pogranicznicy przystąpili do obrony terytorium. Jak początkowo przekazała cytowana przez PAP straż graniczna, 13 obrońców wyspy miało nie przeżyć ataku.

Z informacji podanych w poniedziałek 28 lutego wynika, że obrońcy zostali pojmani przez okupanta. „Zostali nielegalnie schwytani przez Rosjan. Żądamy natychmiastowego uwolnienia obywateli Ukrainy” – czytamy w stanowisku ukraińskiej marynarki.

Obrońcy Wyspy Węży żyją? Rosjanie mieli wziąć ich do niewoli

„Bardzo się cieszymy, że nasi bracia żyją ” – czytamy w komunikacie. Jak wyjaśniły służby, Rosjanie mieli zniszczyć infrastrukturę wyspy, przez co połączenie z obecnymi tam żołnierzami było zakłócone.

Trwa wojna na Ukrainie. Każda wojna to nie tylko konflikt polityczny i militarny. To przede wszystkim niewinne ofiary i ludzie, którzy tracą wszystko. Fundacja Radia ZET prowadzi dla nich akcję pomocową.

RadioZET.pl

UKRAINA. WOJNA TRWA [RELACJA]