Zamknij

Polska turystka skazana za bicie męża na wakacjach. "Ciosy bez żadnego powodu"

16.09.2021 08:56

Polska turystka została skazana na dwa miesiące więzienia przez hiszpański sąd za notoryczne bicie pochodzącego z Niemiec męża. Do aktów agresji dochodziło w kurorcie Playa del Ingles na południu Gran Canarii, w archipelagu Wysp Kanaryjskich.

Playa del Ingles na południu Gran Canarii
fot. Shutterstock.com

Na Wyspach Kanaryjskich 34-letnia obywatelka Polski biła swojego 56-letniego małżonka po twarzy w różnych miejscach hotelu przez kilka dni. Wstrząsającą historię opisał hiszpański dziennik "Canarias7".

Sąd, powołując się na świadków i zebrany materiał dowodowy, zasądził Annie M. dwumiesięczny areszt oraz zabronił zbliżać się do męża i kontaktować z nim przez okres 1 roku.

Wyspy Kanaryjskie. Polka skazana za bicie męża na wakacjach

Z relacji pracowników hotelu wynika, że policja została wezwana do obiektu 1 września przez jednego z recepcjonistów. Rozgniewana kobieta kilkakrotnie uderzyła w twarz swego męża. Przybyła na miejsce policja potwierdziła agresywne zachowanie Polki i zabrała ją do tymczasowego aresztu.

"Canarias7" ustalił, że kluczowa dla zatrzymania Polki była rozmowa policjantów z jej mężem. W trakcie spotkania z ofiarą funkcjonariusze potwierdzili na jego ciele liczne siniaki, a także rany na twarzy.

"Mężczyzna zeznał, że od kilku dni otrzymuje ciosy od swojej żony bez żadnego powodu, a sam nie stawia jej oporu. Świadectwo to zostało potwierdzone przez różnych klientów hotelu" - napisała kanaryjska gazeta.

RadioZET.pl/PAP/Canarias7