Zamknij

Korwin-Mikke w PE: Kobiety powinny mniej zarabiać, bo są mniej inteligentne

Redakcja
02.03.2017 16:39
Korwin-Mikke w PE: Kobiety powinny mniej zarabiać, bo są mniej inteligentne
fot. Archiwum Radia ZET

Janusz Korwin-Mikke nie widzi problemu w różnicach między zarobkami kobiet i mężczyzn. Z jego ostatniej wypowiedzi w Parlamencie Europejskim wynika, że jest ona wręcz uwarunkowana cechami biologicznymi.

Janusz Korwin Mikke słynie z kontrowersyjnych wypowiedzi. Niejednokrotnie twierdził, ze nienawidzi demokracji, a Unia Europejska w ogóle nie powinna istnieć. Z kolei o kryzysie migracyjnym mówił, że Europa „zalewana jest śmieciem ludzkim". Polityk ma też specyficzny pogląd na miejsce kobiet w społeczeństwie. Zaprezentował go podczas swojego ostatniego wystąpienia w Parlamencie Europejskim.

- Oczywiście, że kobiety powinny mieć niższe pensje od mężczyzn. Są mniej inteligentne  - powiedział podczas debaty w Brukseli Janusz Korwin-Mikke. Polityk swoją osobliwą wypowiedź "wzmocnił” argumentem dotyczącym warunków fizycznych kobiet. Określił kobiety jako "mniejsze i słabsze".

Zagłosuj

Czy zgadzasz się z Korwinem?

Liczba głosów:

Na te słowa natychmiast zareagowała eurodeputowana Garcia Perez. Polityczka należąca do frakcji Socjalistów i Demokratów nie kryła oburzenia. - Pana zdaniem w ogóle nie powinno mnie tu być - grzmiała. - Wiem, że obecność kobiet w Parlamencie Europejskim może pana ranić i niepokoić. Ja jestem tutaj, aby chronić wszystkie europejskie kobiety, przed takimi ludźmi jak pan - skwitowała. 

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

RadioZET.pl/KM