Zamknij

Wzięli ślub w Azowstalu. Tragiczny finał romantycznej historii

12.05.2022 14:19

Waleria Karpilenko poślubiła Andrija w piwnicy zakładów metalurgicznych Azowstal w Mariupolu. To ostatni bastion broniących się Ukraińców w tym mieście. Małżonkowie byli szczęśliwi tylko przez trzy dni. Mężczyzna został zabity przez rosyjskich najeźdźców podczas szturmu.

wojna w Ukrainie
fot. Twitter.com/UKRINFORM

Historię tej miłości opisują ukraińskie media. Para zaręczyła się 5 maja - w dniu utworzenia jednostki sił specjalnych Azow. W obecności przyjaciół Andrij i Waleria wymienili się "obrączkami" z folii aluminiowej.

"Została panną młodą, żoną i wdową"

Nietypowa ceremonia odbyła się przy odgłosach wystrzałów wroga. Ich historia niestety nie ma happy endu. Mężczyzna zginął zaledwie trzy dni po ślubie. "Dziewczyna została w Azowstalu panną młodą, żoną i wdową" – napisała agencja Ukrinform.

"Byłeś moim prawowitym mężem przez trzy dni. Moją miłością będziesz przez całą wieczność. Najdroższy mój, odważny, byłeś i jesteś najlepszy" - pożegnała ukochanego Waleria, cytowana przez agencję Unian.

Doradca mera Mariupola Petro Andriuszczenko poinformował w czwartek, że rosyjskie wojska kontynuują szturm zakładów metalurgicznych Azowstal w Mariupolu. Głównym celem wroga jest zablokowanie wyjść z podziemnych korytarzy na terenie fabryki, których plany pokazał najeźdźcy zdrajca.

"Nie zważając na nic, ukraińscy obrońcy Mariupola podejmują ryzyko i próbują przeprowadzać kontrataki. Nie ma takich słów, które wyraziłyby heroizm tych ludzi" - ocenił Andriuszczenko.

W ostatnich dniach udało się uratować kilkuset cywilów, którzy przez około dwa miesiące ukrywali się w rozległych podziemnych korytarzach i schronach na terenie Azowstalu - ostatniego punktu ukraińskiego oporu w Mariupolu, bronionego przez pułk Gwardii Narodowej Azow i 36. Samodzielną Brygadę Piechoty Morskiej. Zorganizowanie korytarzy humanitarnych było możliwe dzięki współpracy strony ukraińskiej z ONZ.

RadioZET.pl

Wojna w Ukrainie na żywo. Najnowsze informacje