Zamknij

Wybuch w polskim sklepie w Leicester: Rośnie liczba ofiar

Redakcja
26.02.2018 19:04
Leicester
fot. PAP/EPA

Policja hrabstwa Leicestershire poinformowała w poniedziałek po południu, że liczba ofiar śmiertelnych niedzielnej eksplozji w budynku z polskim sklepem i mieszkaniem w Leicester wzrosła do pięciu.

Wcześniej informowano o czterech zabitych. Pięć osób pozostaje w szpitalu, w tym jedna w stanie krytycznym.

Tożsamość ofiar z Leicester

Akcja ratunkowo-poszukiwawcza została tymczasowo zawieszona ze względu na obawy o stabilność sąsiedniego budynku. Trwają prace, które pozwolą na jej jak najszybsze wznowienie.

Tożsamość ofiar nie została na tym etapie śledztwa podana do wiadomości publicznej. Polskie służby konsularne ustaliły, że żadna z hospitalizowanych osób nie jest obywatelem Polski. Konsulowie pozostają jednak w kontakcie z lokalną policją i próbują ustalić tożsamość ofiar śmiertelnych, choć na tym etapie nie ma doniesień o zaginionych Polakach.

Wypełnij PIT z Fundacją Radia ZET - ściągnij darmowy program

Komisarz Shane O'Neill z policji hrabstwa Leicestershire powiedział, że wciąż możliwe jest znalezienie w rumowisku kolejnych ciał.

Wybuch w polskim sklepie w Leicester

Do wybuchu doszło w niedzielę wieczorem, ok. godz. 19 czasu lokalnego (20 czasu polskiego). W wyniku eksplozji zawalił się cały budynek, w którym znajdował się polski sklep "Żabka" i lokal mieszkalny.

W poniedziałek "Żabka" zamieściła na Facebooku oświadczenie, w którym poinformowano, że żadna z pracujących w sklepie Polek nie ucierpiała w wyniku eksplozji, a szef - Kurd legitymujący się brytyjskim paszportem - został jedynie lekko ranny i przebywa w szpitalu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku.

W Leicester mieszka ok. 330 tys. osób. Według szacunków brytyjskiego biura statystycznego (ONS) z 2017 roku ok. 11 tys. mieszkańców to Polacy.

RadioZET.pl/pap/maal