Zamknij

Wzruszający wpis Elisabeth Revol na Facebooku. Dziękuje Tomkowi i ratownikom

Redakcja
14.02.2018 15:02
Wzruszający wpis Elisabeth Revol na Facebooku. Dziękuje Tomkowi i ratownikom
fot. East News + Facebook

Elisabeth Revol opublikowała na swoim Facebooku pierwszy wpis po powrocie z pakistańskiej ekspedycji na Nanga Parbat. W poruszających słowach podziękowała polskim ratownikom i swojemu przyjacielowi, Tomkowi Mackiewiczowi.

Para himalaistów dokonała zimowego wejścia na ośmiotysięcznik Nanga Parbat. To drugie wejście na ten szczyt o tej porze roku w historii i w przypadku Elisabeth Revol pierwsze wejście kobiety. Francuzka po szczęśliwej akcji ratunkowej z udziałem Polaków wróciła do kraju, gdzie leczy odmrożenia. Przez długi czas groziły jej amputacje kończyn.

Trudna decyzja

Tomek Mackiewicz został na szczycie, gdyż ze względu na problemy ze zdrowiem nie był w stanie kontynuować zejścia, a akcja ratunkowa z uwagi na pogarszającą się pogodę była niemożliwa.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku.

Pierwszy wpis

Francuzka opublikowała 12 lutego na Facebooku swój pierwszy wpis od powrotu z wyprawy. Dziękuje w nim osobom, którym zawdzięcza życie, a także Tomkowi Mackiewiczowi

Oto fragment:

Chciałabym podziękować Tomkowi za fascynację, jaką darzył góry. Może to być trudne do zrozumienia dla osób niewtajemniczonych, ale on był zawsze niezwykle podekscytowany na myśl o kolejnej próbie zdobycia tego szczytu. Chciałabym, żeby sam Tomek opowiedział o tej wyprawie, ale sprawy potoczyły się inaczej. Jedno jest niezaprzeczalne: pasja Tomka była niezwykła.

Obejrzyj galerię zdjęć Eli Revol:

RadioZET.pl/strz