Zamknij

Zaatakował 16-latka, który trenuje sztuki walki. Szybko został powalony na ziemię

18.09.2021 21:52
Zaatakował ucznia wojownika MMA. Został powalony
fot. screen Alex Endlund Twitter (2)

Napastnik rzucił się z pięściami na siedzącego na ławce 16-latka. Nie spodziewał się, że zaatakował podopiecznego byłego zawodnika MMA. Agresor został dwukrotnie powalony na ziemię, a nagranie z miejsca niespodziewanej walki obiegło świat.

Mężczyzna zaatakował 16-letniego Alexa Williamsa, ucznia byłego zawodnika mieszanych sztuk walk, gdy ten siedział ze znajomymi na ławce w North Yorkshire (Anglia). 

Napastnik nie miał pojęcia, że zadarł z uczniem byłego wojownika MMA Alexa Endlunda. Jego 16-letni podopieczny bał się, że agresor zaatakuje go nożem. Postanowił jednak walczyć.

Zaatakował 16-latka trenującego sztuki walki. Został powalony na ziemię

Nastolatek szlifuje ponadto brazylijskie jiu-jitsu, co udowodnił powalając agresora na ziemię. Nagranie, które udostępnił w sieci jego trener, stało się hitem internetu. Doczekało się na samym Twitterze ponad miliona wyświetleń.

Na nagraniu widać, jak 16-letni Williams wykonał ledwie kilka ruchów po wstaniu z ławki, by powalić napastnika. Nastolatek przygniótł mężczyznę i przytrzymał go chwilę w tej pozycji, pozwolił mu się jednak podnieść. Ale po chwili wykonał kolejny cios. W końcu agresor dał za wygraną. Mężczyzna po incydencie trafił do szpitala, gdzie założono mu sześć szwów.

"Alex wykazał opanowanie, powściągliwość i odwagę, by poradzić sobie z tą sytuacją" - skomentował nagranie trener 16-latka. Zachęcił, by dorośli posyłali swoje pociechy na treningi sztuk walk. "Jest mało prawdopodobne, że staną się agresorami,  ze względu na pokorę wyuczoną na matach" - zakończył.

RadioZET.pl/Daily Mail/Alex Endlund Twitter