Zamknij

Zabił trzy córki, żonę i siebie. Ujawniono wstrząsający list pożegnalny

07.12.2021 16:36
Morderstwo w Senzig
fot. DPA/Associated Press/East News

Powodem śmierci pięcioosobowej rodziny z Brandenburgii było sfałszowanie certyfikatu szczepień przeciw COVID-19. Śledczy ujawnili treść listu pożegnalnego mężczyzny. Napisał w nim, że obawia się konsekwencji oszustwa – podał ''Bild''. 

W sobotę w domu w Senzig w niemieckiej Brandenburgii znaleziono zwłoki pięcioosobowej rodziny – 40-letnich rodziców i ich trzech córek w wieku 4, 8 i 10 lat. Jak podała policja, ofiary miały rany postrzałowe, dlatego od razu poprowadzono śledztwo w kierunku domniemanego zabójstwa.

Śmierć pięcioosobowej rodziny w Niemczech

We wtorek media w Niemczech podały wstrząsający motyw, który doprowadził do śmierci rodziny. W liście pożegnalnym ojciec rodziny Devid R. miał ujawnić, że sfałszował świadectwo szczepień przeciw COVID-19 dla swojej żony.

Doniesienia te potwierdził prowadzący śledztwo prokurator Gernot Bantleon. 40-latek sfałszował dokument, o czym dowiedział się jego pracodawca. Mężczyzna obawiał się konsekwencji oszustwa – kary więzienia, a także odebrania dzieci – o czym napisał w liście pożegnalnym, znalezionym na miejscu zbrodni.

Prokurator odmówił podania dalszych szczegółów sprawy. Wstępne śledztwo ujawniło jednak, że Devid R. najpierw zabił swoją żonę Lindę, a następnie troje dzieci: Leni (10 lat), Janni (8) i Rubi (4), po czym popełnił samobójstwo. Martwą rodzinę znalazł sąsiad, który niezwłocznie zaalarmował policję.

– Początkowe informacje mówiły o ranach kłutych i postrzałowych, ale teraz jednoznacznie wiadomo, że wszyscy zostali zastrzeleni – potwierdził prokurator. Śledczy znaleźli na miejscu zbrodni broń palną.

RadioZET.pl/PAP

C