Zamknij

Zabito 99 delfinów. To największa masakra na Wyspach Owczych od 124 lat

01.08.2022 17:31

W ramach tradycyjnego polowania na wieloryby na Wyspach Owczych zabito 99 delfinów, najwięcej od 124 lat. Organizacja non profit Blue Planet Society przypomina, że na taką skalę nie polowano na butlonosy od schyłku XIX wieku – podał "Newsweek".

U wybrzeży Wysp Owczych zabito 99 delfinów
fot. Sea Shepherd/Newsweek

Polowanie na delfiny łączy się z lokalnym festiwalem, który odbywa się co roku 29 lipca. Grupa Sea Shepherd, która od lat 80. walczy o całkowity zakaz tradycyjnego polowania na Wyspach Owczych, terytorium autonomicznym Danii, udokumentowała na zdjęciach najnowszą masakrę delfinów.

Masakra delfinów na Wyspach Owczych

Nawet część mieszkańców Wysp Owczych jest wstrząśnięta brutalnym mordowaniem delfinów, które zostały zagnane na płytkie wody u brzegów wysp, a następnie dobite – pisze "Newsweek". 

Założyciel Blue Planet Society, John Hourston, powiedział w wywiadzie dla amerykańskiego magazynu, że zabicie prawie 100 delfinów jest szokujące, a kraje sąsiadujące z Wyspami Owczymi powinny podjąć kroki, by definitywnie zabronić polowania na te ssaki. 

Władze Wysp Owczych wprowadziły w lipcu nowy limit, zgodnie z którym wolno upolować do 500 delfinów, ale aktywiści organizacji ekologicznych i broniących delfinów są rozczarowani – podaje "Newsweek". Jednak lokalne władze utrzymują, że mięso zabitych wielorybów i delfinów jest ważne dla mieszkańców lokalnej wspólnoty i przyczynia się do ich dobrobytu.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP