Zamknij

Zabójstwo 16-letniej Wiktorii w Niemczech. "Rodzice byli zszokowani wiekiem aresztowanego"

23.09.2021 16:06
16-letnia Wiktoria
fot. zrzutka.pl

Zabójstwo 16-letniej Wiktorii wywołało wielkie poruszenie w Niemczech. Po kilku dniach poszukiwań policji udało się zatrzymać podejrzanego w sprawie morderstwa. To 15-letni znajomy Polki z Grossroehrsdorf. 

Do zabójstwa 16-letniej Wiktorii z Gorzowa Wielkopolskiego doszło tydzień temu w małej miejscowości Grossroehrsdorf w niemieckiej Saksonii. Młoda Polka mieszkała z rodzicami i siostrą w oddalonym o siedem kilometrów Lichtenbergu. 

Zabójstwo 16-letniej Wiktorii w Niemczech. Policja zatrzymała 15-latka

Jeszcze w środę (22 września) nie wiadomo było, kto zabił 16-letnia Wiktorię. Plotki o możliwych podejrzanych krążyły po miejscowości i na portalach społecznościowych. Rodzice zamordowanej wzywali ludzi do zachowania spokoju. 

W czwartek policji udało się zatrzymać podejrzanego. Prokurator Christopher Gerhardi powiedział dziennikowi "Bild", że 15-latek i ofiara znali się. Motyw zbrodni nie jest jeszcze jasny. Narzędzie zbrodni jest nadal poszukiwane. 

Rano przeszukano mieszkanie młodego człowieka. - Rodzice byli zszokowani wiekiem aresztowanego - powiedział adwokat rodziny ofiary w rozmowie z "Bildem".

Ciało Wiktorii ma zostać przewiezione do jej rodzinnego miasta w Polsce i tam pochowane. Krewni 16-latki nie mieli pieniędzy, by opłacić transport zwłok nastolatki. W internecie zorganizowano zbiórkę na ten cel. Rodzinie udało się zebrać ponad 16 tys. złotych. 

RadioZET.pl/PAP