Zamknij

21-letnia Polka brutalnie zamordowana w Londynie. Zatrzymany znał swoją ofiarę

18.05.2022 12:53
Ania Jędrkowiak
fot. Metropolitan Police

Ania J., 21-letnia Polka, została śmiertelnie dźgnięta nożem w alejce w pobliżu szkoły w dzielnicy South Ealing w zachodnim Londynie – poinformowała brytyjska policja metropolitalna. W związku z tą sprawą zatrzymano 29-letniego mężczyznę.

Do zabójstwa Polki w Londynie doszło krótko po północy z 16 na 17 maja. 21-latka zmarła na miejscu zdarzenia w efekcie zadanych jej pchnięć nożem. O samym zabójstwie policja informowała już we wtorek, ale dopiero w środę, po skontaktowaniu się z rodziną zamordowanej, podała do publicznej wiadomości personalia ofiary, którą jest pochodząca z Polski Ania J. 

21-letnia Polka zamordowana w Londynie

Londyńska policja przekazała również, że w związku z tą sprawą we wtorek najpierw zatrzymano, a następnie wypuszczono bez postawienia zarzutów 20-letniego mężczyznę. Później śledczy aresztowali pod zarzutem morderstwa 29-latka, który przebywa w policyjnym areszcie.

Detektyw Brian Howie, który kieruje śledztwem, powiedział, że to drugie aresztowanie jest bardzo znaczące dla dochodzenia i ujawnił, że ofiara oraz zatrzymany znali się. Jednocześnie policja apeluje do wszystkich, którzy mogli być świadkami, bądź przypadkowo zarejestrowali jakieś podejrzane zdarzenie na monitoringu domowym, o zgłoszenie się do komisariatu. 

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP

C