Zamknij

Zabójstwo honorowe w Londynie. Zgwałcił 19-latkę i podciął jej gardło

Redakcja
25.07.2017 14:08
Zabójstwo honorowe w Londynie. Zgwałcił 19-latkę i podciął jej gardło
fot. Twitter/ Celine Dookhran

19-letnia Celine Dookhran najpierw została porwana, następnie brutalnie zgwałcona i zamordowana. Na końcu jej ciało morderca poćwiartował i ukrył w zamrażalce. Brytyjskie media opisują dziś historię zabójstwa honorowego Hinduski, które wydarzyło się w Londynie.

O śmierci Celine Dookhran opowiedziała 21-latka, która również została porwana i zgwałcona, jednak cudem udało jej się uciec i uniknąć śmierci. Policyjne śledztwo wykazało, że prawdopodobnie doszło do tzw. zabójstwa honorowego, a powodem był fakt, że 19-letnia Hinduska zaczęła spotykać się z chłopakiem, który wyznawał inny odłam islamu.

Po gwałcie podcięto jej gardło

Bezpośrednią przyczyną śmierci było wykrwawienie w wyniku podcięcia gardła.

Służbom udało się już złapać mordercę. Jest nim 33-letni Mujahad A., który usłyszał już zarzuty gwałtu i morderstwa Celine Dookhran oraz gwałtu i usiłowania zabójstwa innej 21-letniej kobiety. Zarzuty usłyszał również 28-letni Vincent T., który miał pomagać w uprowadzeniu młodych kobiet. Obaj mężczyźni zostali aresztowani. Rozprawa została wyznaczona na 21 sierpnia.

"Zabójstwo honorowe"

Zabójstwo honorowe motywowane jest chęcią "zmycia hańby" spowodowanej uznawanym za rzekomo niewłaściwe zachowanie jej członka. Czasami do zabójstwa wystarczy samo podejrzenie, że doszło do takiego zachowania. Ofiarami bywają w większości młode kobiety, najczęściej żyjące w społecznościach bądź kulturach, w których reputacja kobiety (żony, córki) stanowi o reputacji rodziny. Zabójstwo „w obronie honoru rodziny” popełniane jest przez męskich członków rodziny, tj. ojców, braci, wujów, kuzynów.

Sprawdź najnowszy temat w naszym nowym serwisie MAM ZDANIE i weź udział w dyskusji

RadioZETpl/Independent.co.uk/Wikipedia/strz