Zamknij

Nastolatki zostały zamordowane przez rodziny, bo rozmawiały z mężczyzną

18.05.2020 22:09
Pakistan
fot. East News (zdjęcie ilustracyjne)

"Zabójstwo honorowe" w Pakistanie. Dwie nastolatki zostały zamordowane w północno-zachodniej części kraju po tym, jak ich rodziny obejrzały film z ich udziałem. Dziewczęta zostały przyłapane w jednym pomieszczeniu z młodym mężczyzną.

Do tragedii doszło w Razmak w Północnym Wazirstanie. 16 i 17-latka miały zostać zastrzelone przez członków swoich rodzin 14 maja. Jak poinformowała lokalna policja, zabójstwo nastąpiło po tym, jak bliscy młodych Pakistanek obejrzeli krótkie wideo z udziałem dziewcząt. Nastolatki przebywały w jednym pomieszczeniu z młodym mężczyzną.

52-sekundowy film, nagrany prawdopodobnie rok temu telefonem komórkowym, został udostępniony w mediach społecznościowych i stał się popularny. Widać na nim trzy dziewczyny w towarzystwie mężczyzny, autora nagrania.

Zobacz także

"Zabójstwo honorowe" w Pakistanie

Z informacji policji wynika, że nastolatki padły ofiarą tzw. zabójstwa honorowego i zostały zastrzelone. Jedną z nich miał zabić kuzyn ze strony ojca, w przypadku drugiej "sprawiedliwość" wymierzył brat. Obaj zostali aresztowani.

Pakistanki miały "zhańbić rodzinę", pokazując się "w zacisznym miejscu" z mężczyzną. Część mediów przekazała, że towarzysze widoczni na nagraniu tylko rozmawiali, inne - że mężczyzna całował młode kobiety. Policja stara się teraz zapewnić bezpieczeństwo trzeciej kobiecie i mężczyźnie widocznym na filmie.

Według organizacji praw człowieka "zabójstwa honorowe" to poważny problem w Pakistanie. Każdego roku w ten sposób ginie około tysiąc kobiet. Do aktów przemocy dochodzi najczęściej, gdy kobieta jest ofiarą gwałtu, zdradziła męża lub jest podejrzewana o zdradę lub gdy nie godzi się na zaaranżowane małżeństwo.

Zobacz także

RadioZET.pl/abc.net.au/BBC