Zamknij

Zacharowa grozi NATO. "Zbliża się do starcia militarnego z Rosją"

20.10.2022 14:02

Maria Zacharowa ostrzega Zachód przed dostarczaniem broni Ukrainie. Rzeczniczka rosyjskiego MSZ powiedziała, że takie działania "przybliżają do niebezpiecznej linii starcia z Rosją".

Maria Zacharowa
fot. Russian Foreign Ministry Press Service/Associated Press/East News

Maria Zacharowa powiedziała, że Zachód, dostarczając broń na Ukrainę, zbliża się do niebezpiecznej linii bezpośredniego starcia militarnego z Rosją - informuje agencja RIA Nowosti. Rzeczniczka resortu Siergieja Ławrowa dodała, że łączna pomoc wojskowa dla Kijowa wyniosła już 42,3 mld dolarów, z czego ponad połowa pochodzi od Stanów Zjednoczonych.

Zacharowa grozi Zachodowi. "Sponsorzy ekstremistycznej działalności"

Rzeczniczka Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji stwierdziła, że kraje NATO niejako "konkurują ze sobą", pomagając Ukrainie. - Nadal pompują reżim kijowski bronią, amunicją, dostarczają mu dane wywiadowcze, szkolą żołnierzy, dają orientację w prowadzeniu działań wojennych, zbliżając się w ten sposób do niebezpiecznej linii bezpośredniego starcia z Rosją – oświadczyła.

Według rzeczniczki kraje „przeznaczające tak ogromne pieniądze i dostarczające broń reżimowi kijowskiemu są darczyńcami, sponsorami bardzo ekstremistycznej działalności”. Jak dodała, NATO stara się „obwiniać każdego, aby odwrócić od siebie podejrzenia”.

Wcześniej Zacharowa powiedziała, że amerykańskie zamiary „wzmocnienia pozycji” Kijowa prowadzą do zniszczenia Ukrainy. Zaznaczyła, że początkowo Stany Zjednoczone planowały wykorzystać terytorium Ukrainy jako trampolinę do rozwiązania własnych problemów geopolitycznych.

Przedstawicielka rosyjskiego MSZ mówiła także, że w USA zorganizowano wizytę "pronazistowskich Ukraińców z pułku Azow". - Byliśmy zszokowani, że te szumowiny były chwalone tylko dlatego, że zabijają Rosjan, co elita amerykańska postrzega jako rozgrzeszenie za wszelkie przestępstwa - podsumowała.

loader

RadioZET.pl/news.ru