Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Zaginął okręt z 44 osobami na pokładzie. Marynarka wojenna zakończyła poszukiwania

01.12.2017 17:50
xxx wiadomosci

Argentyńska marynarka wojenna podała do wiadomości informację o zakończeniu ratowniczej fazy poszukiwań zaginionego przed dwoma tygodniami okrętu podwodnego ARA San Juan z 44 osobami na pokładzie.

Zaginął okręt z 44 osobami na pokładzie. Marynarka wojenna zakończyła poszukiwania fot. PAP
Zagłosuj

Uważasz, że jest jeszcze szansa na odnalezienie załogi?

Cała Argentyna od 15 listopada żyje sprawą tajemniczego zaginięcia okrętu podwodnego z 44 osobami na pokładzie. Według ustaleń śledczych, w jednostce nastąpiła awaria, która spowodowała wlanie się wody na pokład. – To miało spowodować krótkie spięcie w baterii akumulatorów – poinformował w poniedziałek rzecznik marynarki wojennej Argentyny Enrique Balbi.

Eksplozja na pokładzie

Po utracie kontaktu z ARA San Juan, Organizacja Traktatu o Całkowitym Zakazie Prób z Bronią Jądrową (CTBTO) wykryła za pośrednictwem własnej sieci czujników zjawisko akustyczne, które według specjalistów mogło być odgłosem implozji kadłuba okrętu podwodnego.

Brak kontaktu z załogą

W akcji poszukiwawczej uczestniczyły okręty i samoloty z 13 państw, w tym Brazylii, Chile i Wielkiej Brytanii. Po informacji marynarki wojennej poszukiwania będą kontynuowane, jednak już bez nadziei na odnalezienie żywych członków załogi.

RadioZET.pl/PAP/The Sun/strz

Oceń