Zamknij

Tragedia na morzu. Po uderzeniu tajfunu zaginął ogromny statek

03.09.2020 22:19
zaginął statek
fot. AP /Associated Press /East News

Ogromny statek zniknął u wybrzeży Japonii po uderzeniu tajfunu. Na pokładzie znajdowały się 43 osoby i 5800 sztuk bydła. Jednostka ratunkowa przekazała, że poszukiwania są utrudnione przez fatalne warunki atmosferyczne. Jak dotąd udało się uratować jedną osobę.

Statek Gulf Livestock 1 z Australii zaginął u wybrzeży Japonii po przejściu niebezpiecznego tajfunu. Jak informuje "The Guardian" na pokładzie znajdowało się dwóch Australijczyków, dwóch Nowozelandczyków oraz 39 osób z Filipin. Statek transportował 5800 sztuk bydła.

Statek miał dotrzeć do portu w Jingtang 4 września, ale wciąż nie ma z nim kontaktu. Lokalne media informują, że Gulf Livestock 1 utracił silnik po przejściu tajfunu Maysak.

Ogromny statek zaginął u wybrzeży Japonii. Uratowano jedną osobę

Jak dotąd udało się uratować jedną osobę. To 45-letni Filipińczyk Eduardo Sareno. Został on uratowany późno w środę po tym, jak samolot obserwacyjny P-3C japońskiej marynarki wojennej zauważył go pływającego w kamizelce ratunkowej.

Zobacz także

Sareno powiedział ratownikom, że statek wywrócił się. Według Sareno, statek stracił silnik, zanim uderzyła w niego fala. Jak dodał, nie widział innych członków załogi, zanim został uratowany.

statek z australii akcja ratunkowa
fot. ABC NEWS (Australia)

Minister rolnictwa Nowej Zelandii Damien O'Connor powiedział, że wciąż ma "wielką nadzieję, że cała załoga jest bezpieczna". - Moje myśli są z ich rodzinami - powiedział minister.

Zobacz także

Akcja ratunkowo-poszukiwawcza będzie kontynuowana.

RadioZET.pl/ The Guardian/ CNN