Zamknij

Zaginęła trzylatka. Rodzice odnaleźli ją po 24 latach

Redakcja
04.04.2018 12:14
Ojciec i córka
fot. Youtube

Niewiarygodna historia wydarzyła się w Chinach. W 1994 roku małżeństwu zaginęła trzyletnia córka. Ci, nie tracąc wiary, że kiedyś ją odnajdą, szukali jej przez 24 lata. Jej ojciec nawet został taksówkarzem, aby mieć większą szansę, że kiedyś trafi na Qifeng. Udało się.

Wang Mingqing i jego żona Liu Dengying sprzedawali owoce na zatłoczonym bazarze w Chengdu. W pewnym momencie zniknęła im z oczu trzyletnia córka Qifeng. Mimo tego, że natychmiast zaczęli jej szukać, dziewczynka nie wróciła na noc do domu. Załamani rodzice przez 24 lata nie tracili nadziei, że kiedyś uda się ją odnaleźć.

Córka odnaleziona po 24 latach

Ojciec dziecka zmienił zawód i został taksówkarzem. — Liczyłem, że dzięki temu będę mógł nawiązać więcej kontaktu z ludźmi i któryś z nich będzie w stanie powiedzieć, gdzie jest moja córka. Myślałem też, że pewnego razu sama Qifeng wejdzie do mojego auta i mnie rozpozna — mówił Chińczyk w rozmowie z BBC.

Poszukiwane dziecko

Rodzice przez cały czas drukowali plakaty z podobizną jej siostry, licząc, że Qifeng jest do niej podobna, jak to było w dzieciństwie. Pewnego razu policyjny portrecista postanowił im pomóc. To okazało się strzałem w dziesiątkę. Na policję zgłosiła się Kang Ying, twierdząc, że jest łudząco podobna do postaci z rysunku. Testy DNA rozwiały wątpliwości. Okazało się, że kobieta przez cały czas mieszkała 20 kilometrów od swoich biologicznych rodziców. W końcu wszyscy się spotkali. Sprawę nagłośniły lokalne media.

Tak rodzice przywitali córkę po 24 latach:

RadioZET.pl/telegraph.co.uk/Wprost/strz