Zamknij

Niemiecki pedofil uprowadził Madeleine? "Dziewczynka prawdopodobnie nie żyje"

Magdalena Barszczak
04.06.2020 14:13
Madeleine McCann
fot. PA Wire/PA Images/EAST NEWS

W środę brytyjska policja poinformowała o nowym podejrzanym w głośnej sprawie zaginięcia. Ma nim być 43-letni mężczyzna, który odsiaduje w Niemczech wyrok za przestępstwa seksualne. W czwartek niemiecka prokuratura oświadczyła, że prowadzi dochodzenie pod kątem popełnienia morderstwa. "Przypuszczamy, że dziewczynka nie żyje" - oznajmił prokurator Hans Christian Wolters.

Trzyletnia Madeleine McCann zniknęła w 2007 roku w portugalskim kurorcie Praia da Luz. Jej rodzice Kate i Gerry McCannowie jedli w tym czasie kolację z przyjaciółmi. Śledztwo w sprawie zaginięcia dziewczynki trwa od lat, jednak nadal nie było przełomu w tej sprawie. Tym razem może się to zmienić.

Tropy w sprawie zaginięcia pojawią się co jakiś czas. Podejrzewani w sprawie byli już rodzice dziewczynki, szajka pedofilów oraz bliski znajomy McCannów. Teraz trop policji w Wielkiej Brytanii biegnie w kierunku 43-letniego obywatela Niemiec. 

Zobacz także

Zaginięcie Madeleine McCann. Śledczy: Brytyjka nie żyje

W czwartek prokuratura w Brunszwiku poinformowała, że prowadzi dochodzenie ws. zamordowania Madeleine McCann. "Śledztwo jest prowadzone w sprawie 43-letniego obywatela Niemiec pod zarzutem zabójstwa. Podejrzewamy, że dziewczynka nie żyje" - przekazał prokurator Hans Christian Wolters.

W środę brytyjska policja poinformowała o nowym podejrzanym w głośnej sprawie.  43-latek przebywa obecnie w więzieniu w Niemczech, gdzie został osadzony za przestępstwa seksualne. Ma mieć na swoim koncie wiele wyroków, również za molestowanie dzieci. Zdaniem policji, to on jest odpowiedzialny za uprowadzenie 3-letniej Madeleine.

Jak podaje BBC, śledztwo niemieckiej policji jest prowadzone w kierunku morderstwa, wciąż brakuje jednak dowodów, że Madeleine McCann nie żyje. Policjanci aktualnie starają się ustalić, czy podejrzany mężczyzna jest zamieszany w zaginięcie Brytyjki.

Zobacz także

Niemiecki pedofil uprowadził Madeleine? Policja prosi o pomoc

Podejrzany 13 lat temu podróżował po Portugalii kamperem. W latach 1995-2007 mieszkał w rejonie Algarve w Portugalii, gdzie mieści się kurort Praia da Luz. To tam w 2007 roku doszło do tajemniczego zaginięcia dziecka.

Policja apeluje o pomoc do wszystkich, którzy mają jakiekolwiek informacje na temat 43-latka lub aut, którymi podróżował. Funkcjonariusze są teraz w ich posiadaniu. Niemiec miał dwa samochody - kempingowego volkswagena oraz jaguara. Dzień po tym, jak Madeleine zniknęła, miał komuś przekazać kampera.

Według Clarence'a Mitchella, który reprezentuje rodzinę McCannów od momentu zaginięcia 3-latki, to może być przełom w śledztwie.

Ze wszystkich tysięcy tropów i potencjalnych podejrzanych, o których wspominano w przeszłości, nigdy nie było tak wyraźnego tropu

- mówił w radiu BBC.

Jak dodał, rodzice Madeleine nigdy nie przestali wierzyć w odnalezienie córki żywej, jednak są realistami.

Bez względu na to, jaki będzie efekt śledztwa, oni muszą wiedzieć, co stało się z ich córką, żeby odnaleźć spokój, a odpowiedzialnych postawić przed wymiarem sprawiedliwości

- podsumował rzecznik rodziny.

Zobacz także

RadioZET.pl/BBC/Reuters/Sky News