Zamknij

Zaginiona 11-letnia Polina została zamordowana. Ciało leżało pod gałęziami

17.11.2020 13:24
Polina
fot. Materiały operacyjne rosyjskiej policji

Zaginiona 11-letnia Polina z Azbestu w Rosji nie żyje. 40-letni recydywista, który w więzieniu spędził 19 lat swojego życia, porwał, zgwałcił dziewczynę, a następnie ją udusił.

11-letnia Polina z rosyjskiego Azbestu zaginęła 12 listopada po południu. Dziewczynka wyszła z domu o 14:30 na spacer. Gdy po kilku godzinach nie wróciła do miejsca zamieszkania, zaniepokojeni rodzice rozpoczęli poszukiwania córki. O godzinie 23:00 złożyli na policję zawiadomienie o zaginięciu dziecka. 

Poliny przez dwa dni szukali policjanci, wolontariusze i psy tropiące. W poszukiwania zaangażowanych było ponad 120 osób - relacjonuje rosyjski portal newdaynews.ru. W niedzielę 15 listopada okazało się, że Polina została zamordowana. Ciało dziewczynki odnaleziono w krzakach w pobliżu budynku mieszkalnego. Tuż obok leżały ubrania 11-latki.

Rosja. 11-letnia Polina zamordowana przez recydywistę 

W sprawie zatrzymano 40-letniego mężczyznę, który 19 lat temu został skazany za morderstwo. W lutym warunkowo opuścił więzienie i zatrudnił się w zakładzie pogrzebowym. Recydywista przyznał się do zabójstwa nieletniej. ''Wyjaśnił, że nie znał 11-latki. Po południu 12 listopada spotkał dziewczynę na ulicy, wdał się z nią w rozmowę i zaprosił ją do swojego domu'' - poinformowała Dyrekcja Śledcza Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej dla obwodu swierdłowskiego.

40-latek zgwałcił i udusił dziewczynkę. Wieczorem pozbył się ciała 11-latki, zabierając je w krzaki w pobliżu swojego domu. Mężczyzna ukrył zwłoki dziewczynki w ziemi, zasłaniając je gałęziami. 

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl