Zamknij

Zaginiony 4-letni chłopiec nie żyje. Został uprowadzony przez opiekuna

18.01.2022 10:15
Dean Verberckmoes
fot. Policja w Belgii

Holenderska policja odnalazła zwłoki 4-letniego Deana Verberckmoesa. Chłopiec w zeszłym tygodniu został uprowadzony przez opiekuna. Mężczyzna był w przeszłości skazany na karę więzienia za doprowadzenie do śmierci dziecka.

Zwłoki zaginionego 4-latka odnaleziono w poniedziałek wieczorem na Neeltje Jans, sztucznej wyspie w Holandii w prowincji Zelandia. W krótkiej wiadomości opublikowanej na Twitterze holenderska policja podziękowała osobom zaangażowanym w poszukiwania chłopca oraz złożyła rodzinie kondolencje. 

Znaleziono zwłoki 4-latka z Belgii. Został uprowadzony przez opiekuna

Dean Verberckmoes zaginął w połowie stycznia br. Rodzina zaalarmowała policję, gdy opiekun chłopca nie odwiózł go do domu dziadków. Funkcjonariusze ogłosili child alert. Mężczyzna z 4-latkiem był widziany ostatni raz w belgijskim mieście Sint Niklaas, niedaleko Antwerpii. Jak podaje BBC, śledczy podejrzewali, że porywacz mógł przekroczyć granicę. W poszukiwania chłopca zaangażowały się holenderskie służby. 

Aresztowany opiekun Deana to 34-letni Belg. Dave De K. został zatrzymany w holenderskim mieście Meerkerk, około 120 km na północny wschód od miejsca, w którym znaleziono ciało chłopca. W przeszłości był prawomocnie skazany na karę 10 lat pozbawienia wolności za znęcanie się nad 2-letnim chłopcem, które doprowadziło do jego śmierci. Mężczyzna skończył odsiadywać wyrok w grudniu 2018 roku.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/BBC

C