Zamknij

Historyczna ustawa! San Francisco zakazuje sprzedaży futer. To początek trendu?

Redakcja
26.03.2018 14:32
Koniec sprzedaży futer w San Francisco
fot. Shutterstock

Władze San Francisco wypowiedziały wojnę przemysłowi futrzarskiemu, jednogłośnie uchwalając ustawę zakazującą sprzedaży futer na terenie całego miasta. Nowe prawo zacznie obowiązywać od 1 stycznia 2019 roku.

Zdaniem obrońców praw zwierząt jest to historyczny moment, gdyż za przykładem San Francisco mogą pójść kolejne wielkie miasta, nie tylko w USA. Zgodnie z nowym prawem wszystkie akcesoria i odzież zawierająca naturalne futro (nawet breloki i rękawiczki) będą musiały zniknąć ze sklepowych półek.

Zakaz sprzedaży futer

Aby handlowcy nie byli stratni, obecny już w sklepach asortyment będzie można sprzedawać do końca 2019 roku, jednak na sklepowych półkach nie będzie mogło pojawić się nic nowego — podaje „Washington Post”.

Referendum w sprawie futer

Obrońcy praw zwierząt są zadowoleni z decyzji władz, jednak ta nie wszystkim się podoba. — Powinno się odbyć referendum w tej sprawie, nie powinni o zakazie decydować wyłącznie radni — mówił Skip Pas z firmy West Coast Leather zajmującej się skórzaną odzieżą.

Zwierzęta w cyrkach

Po krótkiej euforii miłośnicy praw zwierząt chcą wywalczyć kolejny zapis w prawie. Tym razem chodzi im o zakazanie występów egzotycznych zwierząt w cyrkach.

Zobacz także

RadioZET.pl/polsatnews.pl/washingtonpost.com/strz