Zamknij

Zamach bombowy na szefa sztabu Libijskiej Armii Narodowej. Wybuch tuż przy samochodzie

Redakcja
18.04.2018 23:09
Wybuch
fot. Shutterstock

Nieudany zamach bombowy na gen. Abdelrazaka al-Nadhuriego. Szef sztabu samozwańczej Libijskiej Armii Narodowej pozostającej pod rozkazami dowódcy Chalify Haftara został zaatakowany w środę 18 kwietnia.

W wyniku zdarzenia jedna osoba zginęła i jedna została ranna. Generał przeżył. Wybuch nastąpił w dzielnicy Sidi Chalifa przy wschodnim wjeździe do Bengazi – podaje agencja AFP.

Zamach na szefa sztabu Libijskiej Armii Narodowej

Libijskie media podają, że eksplozja nastąpiła w dzielnicy Sidi Chalifa. Al-Nadhuri nie doznał obrażeń – Uciekł z samochodu po tym gdy doszło do eksplozji bomby – czytamy w komunikacie.

Chalifa Haftar w szpitalu

Sam Chalifa Haftar w ubiegłym tygodniu był hospitalizowany w Paryżu. W ciągu ostatnich dwóch tygodni nie pojawiał się publicznie, co wywołało podejrzenia, że mógł umrzeć. W piątek biuro informacyjne ANL potwierdziło, że Haftar przebywał w szpitalu, dodając, że jest w dobrym stanie zdrowia.

Stabilność w Bengazi

Haftar, który może wziąć udział w wyborach planowanych na koniec roku 2018, zbudował swą reputację na zapewnianiu stabilności w Bengazi i poza nim oraz obietnicach powstrzymania anarchii, która zapanowała w Libii po obaleniu w roku 2011 jej wieloletniego dyktatora Muammara Kadafiego. O kontrolę nad państwem walczą konkurencyjne ośrodki władzy, lecz faktyczną kontrolę nad fragmentami kraju sprawują liczne bojówki, które finansują się m.in. poprzez przemyt i handel ludźmi.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/strz