Zamknij

Bilans zamachu w Barcelonie: Terrorysta nie żyje, 13 zabitych, ponad 50 rannych

Redakcja
17.08.2017 21:08
Bilans zamachu w Barcelonie: Terrorysta nie żyje, 15 zabitych, ponad 50 rannych
fot. PAP/EPA

Jedna osoba podejrzana o udział w czwartkowym zamachu terrorystycznym w Barcelonie zginęła w wymianie ognia z policjantami - podał Reuters, powołując się na gazetę "La Vanguardia".

Do wymiany ognia, jak podaje gazeta, doszło w mieście Sant Just Desvern, leżącym pod Barceloną. Wcześniej katalońska policja poinformowała, że aresztowano jedną osobę podejrzaną o udział w zamachu. Nie wiadomo, ile osób było zamieszanych w przeprowadzenie czwartkowego ataku w Barcelonie.

Co najmniej 13 ofiar

Co najmniej 13 osób zginęło, a ponad 50 zostało rannych w czwartkowym zamachu terrorystycznym w Barcelonie - podały katalońskie władze.

"Możemy potwierdzić śmierć 13 osób i ponad 50 rannych" - napisał na Twitterze minister spraw wewnętrznych katalońskiego rządu Joaquim Forn. Policja ewakuowała sklepy oraz restauracje w rejonie ulicy La Rambla. Trwa poszukiwanie sprawcy.

To był zamach

W czwartek po południu furgonetka wjechała w tłum na placu Katalońskim w Barcelonie, potrącając kilkadziesiąt osób. Kierowca uciekł z miejsca wypadku. Policja potwierdziła, że w Barcelonie doszło do ataku terrorystycznego.

RadioZET.pl/pap/maal