Zamknij

Włoskie media: znamy tożsamość trzeciego zamachowca z Londynu. To syn Włoszki i Marokańczyka

Redakcja
06.06.2017 13:21
Włoskie media: znamy tożsamość trzeciego zamachowca z Londynu. To syn Włoszki i Marokańczyka
fot. PAP/EPA

Włoskie media ujawniają tożsamość trzeciego zamachowca, który był współodpowiedzialny za atak w Londynie przed kilkoma dniami. Terrorystą miał być Youssef Zaghba mający korzenie marokańsko-włoskie.

Włoskie media podają, że tamtejszy wywiad informował Brytyjczyków o radykalnej postawie zidentyfikowanego mężczyzny oraz potencjalnym zagrożeniu, jakie mógł wywołać (i niestety wywołał).

Zobacz także

W ubiegłym roku Youssef Zaghba został zatrzymany w Bolonii. Próbował dostać się do Syrii. W jego plecaku znaleziono "treści religijne". Nie udowodniono jednak związków mężczyzny z dżihadystami, dlatego też został on wypuszczony.

Zaghba urodził się w Fezie w Maroku w styczniu 1995 roku. Jego mama to Włoszka, ojciec - Marokańczyk. Mieszkał z rodzicami w ojczyźnie ojca, dopóki mama nie zdecydowała się wrócić do Włoch. Zaghba podjął sezonową pracę w restauracji w Londynie, stąd też jego obecność na Wyspach Brytyjskich.

Zobacz także

Brytyjska policja ujawniła już tożsamość dwóch terrorystów. To 27-letni Khuram Shazad Butt oraz 30-letni Rachid Redouane. Obaj zamachowcy mieszkali w Londynie. Khuram Shazad Butt urodził się w Pakistanie, a Rachid Redouane ma korzenie marokańsko-libijskie.

Wcześniej Sky News informowało, że tożsamość trzeciego zamachowca nie była podawana "przez kontekst międzynarodowy". 

RadioZET.pl/KM