Zamknij

Już 7 ofiar śmiertelnych zamachów w Londynie

Redakcja
04.06.2017 10:57
Już 7 ofiar śmiertelnych zamachów w Londynie
fot. PAP

Szefowa Scotland Yard Cressida Dick potwierdziła, że w zamachach w Londynie zginęło 7 osób. Wcześniej mówiono o 6 ofiarach śmiertelnych. W szpitalach przebywa obecnie około 50 rannych.

Do zamachu 3 czerwca doszło na zaledwie cztery dni przed czwartkowymi wyborami parlamentarnymi w Wielkiej Brytanii. Rzecznik premier May poinformował w niedzielę rano, że rządząca Partia Konserwatywna zawiesza kampanię przed wyborami. Wcześniej podobną zapowiedź wystosował lider opozycyjnej Partii Pracy Jeremy Corbyn; o zawieszeniu działań w ramach kampanii poinformowała również Szkocka Partia Narodowa.
Policja metropolitalna w Londynie potwierdziła, że oba incydenty traktowane są jako zamachy terrorystyczne. W artykule na portalu dziennika "Daily Mail" terroryści, którzy dokonali zamachu, nazywani są "dżihadystami". W tekście czytamy, że po tym jak zamachowcy wjechali samochodem w ludzi na moście London Bridge, krzyczeli: „To dla Allaha". Według „Daily Mail" napastnicy opisywani są jako „mężczyźni śródziemnomorskiego pochodzenia".
Dotychczas nikt nie przyznał się do zamachu.

RadioZET.pl/SI/PAP