Zamknij

Z rzeki wyłowiono ciało ósmej ofiary zamachu w Londynie

Redakcja
08.06.2017 08:04
Z rzeki wyłowiono ciało ósmej ofiary zamachu w Londynie
fot. PAP/EPA

W środę wyłowiono z Tamizy ciało ósmej ofiary zamachu w Londynie. Prezydent Francji Emmanuel Macron potwierdził, że to trzeci obywatel francuski, który zginął z rąk terrorystów tej nocy. Nie podał jednak tożsamości zabitego.

Mówi się, że może to być 45-letni Francuz Xavier Thomas, którego służby i rodzina poszukiwali od felernej sobotniej nocy. 

Xavier Thomas spędzał weekend w Londynie wraz ze swoją partnerką Christine Delcros. W wieczór zamachu spacerowali po London Bridge. Thomas zaginął, zaś jego dziewczyna w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Przeszła operację miednicy.

Zobacz także

Jedną z analizowanych hipotez było potrącenie Francuza przez ciężarówkę terrorystów. W wyniku zderzenia mężczyzna miał wypaść z mostu wprost do Tamizy. Dlatego też, kiedy służby wyłowiły we wtorek wieczorem ciało ósmej ofiary, od razu pojawiły się spekulacje, że jest to Xavier Thomas. Tym bardziej, że w wyniku tragicznego odkrycia Brytyjczyków, Emmanuel Macron poinformował, że już nie dwie, a trzy osoby z Francji są ofiarami zamachu w Londynie.

Zobacz także

Do zamachu w Londynie przyznało się tzw. Państwo Islamskie.

Śledczy aresztowali też trzy kolejne osoby w sprawie sobotnich ataków terrorystycznych. Zatrzymania miały miejsce w Ilford, we wschodniej części Londynu.

RadioZET.pl/The Telegraph/KM