Zamknij

Zamach w Pakistanie. Co najmniej 10 osób nie żyje

Redakcja
13.02.2017 16:11
Pakistan
fot. Twitter/ezimedia

Co najmniej 10 osób zginęło w zamachu bombowym na demonstrantów w centrum miasta Lahaur w północno-wschodnim Pakistanie - podały media pakistańskie. Oprócz tego kilkadziesiąt osób zostało rannych. Do ataku przyznali się talibowie.

Do ataku doszło w poniedziałkowe popołudnie. Doniesienia płyną z różnych źródeł, a bilans ofiar waha się od 10 do 12 zabitych:

Eksplozja nastąpiła w pobliżu budynku prowincjonalnego zgromadzenia Pendżabu, w tłumie uczestników wiecu protestacyjnego zwołanego przez właścicieli aptek i producentów leków.
- Najwyraźniej był to zamach samobójczy, ale policja wciąż prowadzi dochodzenie w celu dokładnego ustalenia jego okoliczności - powiedział rzecznik policji Pendżabu, Nayab Haider.

Angielskojęzyczny pakistański dziennik "Dawn" poinformował, iż poza zabitymi, 40 innych osób zostało rannych, choć niektóre media podają, że ta liczba mogła wzrosnąć nawet do 60.

Do dokonania zamachu już przyznali się talibowie. Rzecznik będącej jednym z ugrupowań pakistańskich talibów organizacji Dżamaat-ur-Ahrar (Stowarzyszenie Wolnych) zatelefonował do agencji Reutera informując, że jest ona odpowiedzialna za ten atak.

RadioZET.pl/PAP/Twitter/MP