Zamknij

„Bartek oddycha”. Nowe fakty o Polaku rannym w zamachu w Strasburgu

Redakcja
13.12.2018 11:14
Zamach w Strasburgu. Nowe fakty o Polaku rannym Polaku w strzelaninie
fot. PAP/EPA/RONALD WITTEK

Ranny Polak w strzelaninie w Strasburgu znajduje się na oddziale intensywnej terapii. Znajomi 36-latka informują, że znajduje się on w stanie ciężkim. Francuskie służby nadal szukają sprawcy zamachu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak podał „Dziennik Zachodni”, 36-letni Bartosz pochodzi z Katowic i pracował w Parlamencie Europejskim. Polak na stałe mieszka w Strasburgu. 

Mężczyzna znalazł się wśród rannych po strzelaninie w tym francuskim mieście. We wtorek wieczorem w pobliżu jarmarku bożonarodzeniowego w centrum Strasburga 29-latek otworzył ogień do ludzi, zabijając dwie osoby i raniąc 14 osób. Wśród ich znalazł się jeden Polak.

Zobacz także

Policja zidentyfikowała podejrzanego jako urodzonego w Strasburgu Cherifa Chekatta. Figurował on na liście obserwacyjnej służb specjalnych jako osoba potencjalnie zagrażająca bezpieczeństwu. Według prokuratury podejrzany był skazany łącznie 27 razy we Francji, Niemczech i w Szwajcarii.

Znajomi rannego 36-latka martwią się o stan zdrowia Bartosza.

Zobacz także

– Chodziliśmy razem do podstawówki, koleżanka z jego rocznika wspomina, że od dziecka miał dar do języków obcych – powiedział anonimowo rozmówca cytowany przez dziennik.

Według gazety mężczyzna nie miał większych problemów i był powszechnie lubiany. Po strzelaninie Polak trafił na szpitalny oddział intensywnej terapii. 

– Bartek oddycha. Lekarze nie orzekli o śmierci mózgu, chociaż wcześniej takie informacje się pojawiały. Znajomi dzisiaj (tj. w czwartek) około godz. 18 spotykają się na wspólnej mszy – dodał znajomy Bartosza.

Zobacz także

RadioZET.pl/Dziennik Zachodni/PAP/PTD