Zamknij

Szwedzka policja: zatrzymany mężczyzna podejrzany o przeprowadzenie ataku

Redakcja
08.04.2017 08:57
Szwecja zamach
fot. PAP/EPA

Mężczyzna aresztowany w piątek wieczorem w związku z atakiem w centrum Sztokholmu, jest podejrzany o to, że kierował ciężarówką, która wjechała w tłum i uderzyła w dom handlowy - podała w sobotę policja.

- Osoba ta została aresztowana jako ta, która kierowała ciężarówką. Mogą być z nią powiązane inne osoby, lecz tego obecnie jeszcze nie wiemy - powiedział rzecznik policji Lars Bystrom.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

Mężczyzna został zatrzymany w piątek wieczorem w miejscowości Marsta na północ od Sztokholmu, znajdującej się w granicach stołecznej aglomeracji. Wobec niego zastosowano najwyższy w szwedzkim systemie prawnym stopień podejrzenia o popełnienie przestępstwa terrorystycznego. Prokuratura nie podała jego tożsamości.

Szwedzka telewizja SVT podała wcześniej, powołując się na źródła policyjne, że w piątek późnym wieczorem policja zatrzymała drugiego mężczyznę. Według SVT możliwy jest związek między tymi mężczyznami.

Zobacz także

Policja nie potwierdziła jednak zatrzymania drugiego mężczyzny.

W piątek po południu uprowadzona wcześniej ciężarówka wjechała w tłum na głównej handlowej ulicy Sztokholmu, Drottninggatan, a następnie uderzyła w dom towarowy. Zginęły cztery osoby, a 15 zostało rannych.

RadioZET.pl/PAP/DG