Zamknij

Zamachowiec samobójca wysadził się w Kabulu. Nie żyje już 48 osób w tym dzieci

Redakcja
22.04.2018 11:01
Zamach w Kabulu
fot. Twitter

Zamachowiec samobójca wysadził się w powietrze w niedzielę przed ośrodkiem rejestrowania wyborców w stolicy Afganistanu, Kabulu. Początkowo mówiono o 10 ofiarach, jednak najnowsze doniesienia mówią już o 48 zabitych. Wśród ofiar są dzieci.

Jak do tej pory żadna organizacja nie przyznała się do zamachu. Wcześniej przez kilka tygodni nie działo się nic niepokojącego. – Do zamachu doszło po kilku tygodniach relatywnego spokoju w Kabulu – podają agencje.

Zamach w Kabulu

Zamachowiec uruchomił ładunek wybuchowy przed wejściem do ośrodka, gdzie urzędnicy wydawali dowody osobiste w ramach procesu rejestrowania wyborców przed październikowymi wyborami parlamentarnymi – mówił rzecznik MSW Nadżib Danesz.

Zginęło co najmniej 48 osób

Był to pierwszy atak w Kabulu na ośrodek, w którym od 14 kwietnia przygotowywane są listy wyborcze. Jednak w ciągu ostatniego tygodnia atakowane były inne takie ośrodki w innych częściach kraju.

Wojna z mniejszościami etnicznymi

Do niedzielnego wybuchu doszło w dzielnicy Daszt-e-Barczi na zachodzie Kabulu, zamieszkanej głównie przez Hazarów, członków szyickiej mniejszości etnicznej, która jest często atakowana przez sunnickich ekstremistów w różnych częściach kraju.

Zdjęcia tylko dla ludzi o mocnych nerwach (+18)

RadioZET.pl/Independent/PAP/strz