Zamknij

Lider zamachowców z Londynu brał od państwa wszystkie możliwe zasiłki

Redakcja
12.06.2017 22:49
Lider zamachowców z Londynu brał od państwa wszystkie możliwe zasiłki
fot. Twitter/The Sun

Jak donoszą Brytyjskie media, Khuram Shahzad Butt, lider zamachowców z Londynu, którzy 3 czerwca zamordowali 8 osób, brał od państwa wszystkie możliwe zasiłki.

Khuram Shahzad Butt, który wieczorem 3 czerwca kierował atakiem terrorystycznym na przypadkowych przechodniów pobierał nauki u swojego duchownego przywódcy, radykalnego imama Anjema Choudary’ego. Ten wzywał wiernych do tego, aby rozsadzali brytyjski system opieki społecznej. Praktyka ta nazwana została „Jihad Seeker’s Allowance”.

Problemy z pracą

27-letni terrorysta pracował w przeszłości w sieci restauracji KFC, oraz w zakładzie obsługującym londyńskie metro. Z tego drugiego został zwolniony za notoryczne spóźnianie się do pracy – pisze „The Sun”. Za każdym razem, gdy tracił prace zaczynał pobierać zasiłek dla bezrobotnych w wysokości 300 funtów miesięcznie. Ponadto dostawał dodatek na dzieci oraz dodatek mieszkaniowy.

Atak w Londynie

W sobotni wieczór 3 czerwca Butt wraz z dwoma kompanami wynajętą ciężarówką rozpędzili się na moście London Bridge i wjechali w tłum przechodniów. Po wszystkim wybiegli z pokazdu i 50-centymetrowymi nożami zaczęli atakować ludzi. Niektórzy skakali z mostu, aby uchronić się przed ciosem. Następnie terroryści zaatakowali ludzi w pobliżu targu Borough Market. Jak donoszą media, przechodnie nie mieli się czym bronić, a policjanci do zabicia ich musieli użyć aż 50 pocisków. Łącznie zginęło 8 osób a 48 zostało rannych, w tym wielu ciężko. Ofiar mogło być znacznie więcej, gdyby nie nieporadność terrorystów, którzy – jak podały media na Wyspach – kilka dni wcześniej próbowali wynająć 7,5-tonową ciężarówkę. Na szczęście bezskutecznie.

Przeczytaj historię Polki, która próbowała ratować ludzi podczas ataku w Londynie:

Zobacz także

RadioZET.pl/Dailymail.co.uk/The Sun/strz