Zamknij

Zamachy na Sri Lance. Media: wśród ofiar jest Polak. MSZ nie potwierdza

Mikołaj Pietraszewski
21.04.2019 17:20
Sri Lanka
fot. PAP/EPA

W niedzielnych wybuchach na Sri Lance zginęło 11 obcokrajowców, w tym jeden Polak - informuje lankijski oddział "Daily Mirror", powołując się na słowa dyrektora Narodowego Szpitala w stolicy kraju, Kolombo. Polskie MSZ na razie nie potwierdziło tej informacji. 

Lankijski oddział brytyjskiego dziennika "Daily Mirror" cytuje słowa dr Anila Jasinghe. Według jego informacji, w niedzielnych zamachach na Sri Lance wśród 207 zabitych znajdowało się 11 cudzoziemców. Byli to przedstawiciele: Polski, Danii, Chin, Japonii, Maroka, Bangladeszu, Pakistanu, Indii i USA.

Polskie nie potwierdziło tej informacji, nie wydało również żadnego oświadczenia, wedle którego wśród ofiar mogliby znajdować się jacykolwiek polscy obywatele. Wydało jednak komunikat, w którym informuje przebywających na Sri Lance Polaków o tym, jak mogą - wskutek wprowadzenia godziny policyjnej oraz blokadą mediów społecznościowych - kontaktować się z polskim przedstawicielstwem dyplomatycznym.

Przypomnijmy, że serii wybuchów na Sri Lance, do których doszło w Niedzielę Wielkanocną ucierpiały m.in. co najmniej trzy kościoły, trzy luksusowe hotele i pensjonat. Miejscowa policja podała po południu, że w wyniku wybuchów, do których doszło, zginęło co najmniej 207 osób, a 450 odniosło obrażenia

RadioZET.pl