Zamknij

Policjant okrzyknięty bohaterem. Nagranie z Barcelony pokazuje skalę dramatu [WIDEO]

Redakcja
18.08.2017 13:02
Policjant okrzyknięty bohaterem. Nagranie z Barcelony pokazuje skalę dramatu [WIDEO]
fot. YouTube

Oczy całego świata zwrócone są na Hiszpanię, gdzie doszło do dwóch zamachów terrorystycznych. W mediach pojawia się wiele nagrań i zdjęć obrazujących skalę dramatu. Jedno z nich przedstawia policjanta, który udzielał pomocy małemu dziecku. 

Wideo zostało nagrane na promenadzie Las Ramblas kilkanaście minut po ataku. Widać na nim, jak policjant trzyma na rękach małe dziecko. Funkcjonariusz próbuje uspokoić maleństwo. Pozostali mundurowi starają się pomóc rannej matce.

Według Senatora PiS, który był świadkiem zamachu w Barcelonie, to właśnie w wózek z dzieckiem najpierw uderzyło auto zamachowca.

- Szedłem tym pasażem z małżonką i wnukiem (...), nagle słychać było potworny huk i było widać, że pierwsze uderzenie było w dziecko w wózku, który prowadziła matka - tak Kogut opisywał zamach w Hiszpanii na antenie TV Republika.

Zobacz także

Co najmniej 13 osób zginęło, a ponad 100 zostało rannych w czwartkowym zamachu z użyciem furgonetki na zatłoczonej ulicy w Barcelonie - podały władze Katalonii. Do ataku przyznało się Państwo Islamskie (IS). W osobnym ataku w miejscowości Cambrils, ok. 100 km na południowy zachód od Barcelony, w piątek nad ranem samochód wjechał w grupę ludzi, raniąc siedem osób. Policja zabiła pięciu napastników.

RadioZET.pl/PAP/DG