Zamknij

Matka podejrzanych o zamach w Hiszpanii: byli normalnymi chłopakami

Redakcja
20.08.2017 20:19
Matka podejrzanych o zamach w Hiszpanii: byli normalnymi chłopakami
fot. PAP/EPA

Hiszpania jest w żałobie po dwóch zamachach. Służby intensywnie pracują nad ujęciem osób związanych z przeprowadzeniem ataku. Tymczasem dziennikarzom udało się porozmawiać z matką dwóch poszukiwanych mężczyzn. 

Halima Hychami opowiadała w rozmowie z dziennikarzami zapewniała, że zachowanie jej synów nie odbiegało od normy w ostatnim czasie. Mieli śmiać się, żartować. Byli zrelaksowani.

Matka dwóch mężczyzn podejrzanych o powiązania z atakiem w Katalonii pamięta ostatnią rozmowę z synem. - Mohammed zadzwonił do mnie i powiedział, że jest na wakacjach do 25 sierpnia. Powiedział mi, że jest na plaży z przyjaciółmi - opowiedziała. 

Dodała, że w czwartek jeden z jej synów spał do późna, bo położył się nad ranem. Wyszedł z domu bez jedzenia. Kobieta zapewniła, że jej synowie byli "normalnymi chłopakami". Mówiła, że mieli normalną pracę, nigdy nie stwarzali problemów, nie łamali prawa. Jeden z synów Halimy został prawdopodobnie zastrzelony w akcji w Cambrils. Z drugim nie miała kontaktu od czwartku. 

RadioZET.pl/TIME/KM